Belgia vahvlid ehk Gaufres de Liège

Olen  mitmel korral Belgiat külastanud ning pea iga kord toitunud sealsete imemaitsvatest vahvlitest. Minu jaoks on täiesti võimatu mööda kõndida neist vahvli putkadest ilma, et midagi kaasa ei ostaks. Kui juhtute Antwerpenit külastama, siis kohe kindlasti proovige CoffeeGO – The Smallest Waffle Shop In The World´i vahvleid! Need on lihtsalt võrratud!

IMG_5119

Brüsselis vahvlit nosimas

Kõige populaarsemad ja tuntumad vahvlid on Brüsseli ning Liege vahvlid, mina eelistan just viimaseid. Mõlema vahvli erinevustest ehk saate aimu siit: brussels vs liege.

Tagasi Eestis olles olen pikaldaselt otsinud ja katsetanud erinevaid retsepte, et ka kodus nosida neid samu häid Liege vahvleid. Retsepte on palju – nii eesti keelseid kui ka inglise, kuid juba retsepti lugedes saab aru, et tegemist pole õigete koostisosadega. Liége vahvlid on pärmitaigna põhjal ja selle suhkruse “glasuuri” annab neile pärlsuhkur, mis on taigna sisse segatud. Igal pool aga pakutakse retsepte kus on kasutatud küpsetuspulbrit ja pärlsuhkur puudub koostisosadest täielikult.

Pärast pikki otsinguid olen leidnud pea fool-proof retsepti! Olen alati tulemusega rahul olnud ja otsustasin seda ka teiega jagada!

IMG_0786-2

Aga asume siis kohe asja juurde 🙂

Gaufres de Liège retsept:

• 150 ml sooja vett

• 50 grammi värsket pärmi

• 500 grammi jahu

• 60 grammi suhkurt

• 2 muna

• 15 grammi võid + 200 grammi võid tükkidena

• 300 grammi pärlsuhkurt

• Näpuotsatäis soola

Lahusta värske pärm soojas vees( ära kasuta keevat vett!). Sega 300g jahu, 60g suhkurt, munad ning 15g võid ühes kausis kokku ning siis lisa sinna soe pärmilahus. Sega korralikult, kuniks tekib taigen. Lisa 200g jahu, näpuotsatäis soola ning 200g võid tükkidena taignale, kuid ära veel sega tainast läbi! Lase hoopis segul 15minutit istuda. Pärast 15minutit peaksid nägema, et taignas on tekkinud õhumullid. Sega tainast käega kuniks tainas ei kleepu näppude külge, kui tainas aga kleepub siis lisa jahu.

Kanna lauale tibake jahu ning aseta tainas lauale. Sõtku tainast veel umbes 5 minutit ning siis rulli tainas 15x25cm ruuduks. Lisa pärlsuhkur, suru see taignasse ja rulli taigen vorstiks. Jupita taigen umbes 100g pallideks ning lase neil 15minutit rätiku all puhata. Selle aja jooksul peaksid nad veel kerkima.

Kuumuta samal ajal vahvlimasin ning määri kas võiga või oliivi õliga. Küpseta vahvleid kuniks nad on kuldpruunid.

Kaunistada võid Nutella või värskete puuviljade ja vahukoorega. Mulle isiklikult meeldivad need vahvlid täiesti ilma lisanditeta. Kui pole just suurim magusaarmastaja siis soovitan pärlsuhkru kogust vähendada.

Andke kindlasti teada kuidas teil vahvlid välja ka kukkusid! 🙂

Madli

xx

 

 

SHARE:


0 comments so far.

Leave a Reply

%d bloggers like this: